Субота
18.05.2024
14:25
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт Агафонової Віти Вікторівни
Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт

Всього відповідей: 109

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Лютий » 23 » Урок з основ здоров'я для учнів 2 класу( в рамках проведення тижня здоров*я у школі)
22:38
Урок з основ здоров'я для учнів 2 класу( в рамках проведення тижня здоров*я у школі)

Тема: Помічники у домі

Мета: Систематизувати знання учнів  про побутові електроприлади, даючи

коротку довідку про утворення електричного струму. Познайомити з правилами безпеки при користуванні електроприладами. Розвивати мовлення, уяву, фантазію. Виховувати інтерес до теми, що вивчається; бажання дотримуватись правил безпечного користування електроприладами.

Обладнання: ілюстративний, демонстраційний матеріал: малюнки побутової

 техніки, правил користування електроприладами, картки із завданнями,

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Пролунав шкільний дзвінок,
  •  він зібрав нас на урок.
  • А урок – не простий.
  • Хто назве саме який?
  • З якою метою вивчаємо цей предмет?

◙ Щоб зберегти своє здоров’я.

Пригадати, що таке безпека і небезпека.

Які телефони екстрених служб знаєте? Коли ми ними користуємося?

            ◙ Щоб знайти вихід із небезпечної ситуації.

◙ Щоб знати, де на нас може чекати небезпека.

  • Діти, за кожну правильну відповідь, маємо можливість із частин «збудувати» будинок.
  •  ( На дошці макет будинку)
  • Чому ми збудували будинок?

◙ Бо вивчаємо тему «Безпека вдома»

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми дізнаємось, які предмети роблять наш дім комфортним, сучасним і приходять на допомогу усім членам родини.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Всю білизну позбирає

І старанно покупає.

Буде знову вся чистенька,

Незабруднена, гарненька.

                                         (Пральна машина)

Дуже любить він тканини,

Сукні, светрики, гардини.

Всі їх складочки знайде!

Розізлиться – пара йде!

                                         (Праска)

  1. Суп, морозиво, ковбаси,

Сало, м'ясо, яйця, кваси…

Все в животику ховає

І свіженьким зберігає.

                             (Холодильник)

Де кого нагородили,

Де супутник запустили.

фільми, казочки, новини

Нам транслює щохвилини.

                             (Телевізор)

 

  1. Кілобайти, гігабайти,

Папки, файли, блоги, сайти…

Знань чимало різних має,

Цілий світ про нього знає.

                             (Комп’ютер)

Може моркву покришити,

Свіжий сік для нас зробити.

Непотрібно йому рук –

Має функцій безліч штук.

                             (Кухонний комбайн)

  1. Розморожувати вміє.

Що потрібно розігріє.

Піцу зробить за хвилину.

Нагодує всю родину.

                             (Мікрохвильова піч)

Хоч і голосу не має,

Але голосно гукає.

Щоб могли порозмовляти

І про все на світі знати.

                             (Телефон)

  • Діти, молодці! Подивіться без цих електроприладів важко уявити наш будинок. Ці прилади роблять його комфортним та зручним.

Робота з підручником с. 76 читання статті «Побутові прилади»

Робота в парах Розказати про електроприбори  у квартирі.

Практична робота  (практично ознайомитися з будовою електроприладів)

Прочитати текст у підручнику «Основи здоров'я» І.Д.Бех, видавництво «Алатон», Київ, 2012    на с. 77. Розглянути малюнок електроприладу. Продемонструвати дітям будь-який електричний прилад, запропонувати показати вилку, штепсель, шнур, вимикач. Продемонструвати правильне вимикання електроприладу з розетки. Пояснити, що якщо тримати за шнур, він може обірватися, вдарить струмом.

Виконати завдання перше в зошиті «Основи здоров'я» І.Д.Бех, видавництво «Алатон», Київ, 2013   на с. 40. (пронумерувати складові частини електроприладу)

 

Як ви думаєте завдяки чому працюють електроприлади?

Інформаційне повідомлення (ознайомити з правилами користування електроприладами)

Запитати, якими електроприладами батьки дозволяють користуватися.

- А значить, вам слід знати дещо про електричний струм, щоб не сталося лиха.

- Електричний струм приводить у дію всі електроприлади – він наш помічник. Але, якщо не знати правил поводження з електричним струмом, він може перетворитися на ворога. Якщо людину вдарить електричним струмом, це може дуже нашкодити здоров’ю. Тому давайте з’ясуємо, як же правильно користуватися електроприладами.

Робота в парах

Складання правил користування електроприладами.

Виступ груп

 

Учитель: Діти, давайте підсумуємо, що сказали наші рятівники і сформулюємо правила користування електроприладами.

 

  1. Вимикати електроприлади взявшись за вилку, а не тягнути за дріт.
  2. Включати електроприлади тільки у справну, а не в пошкоджену розетку.
  3. Електроприлади не залишати без нагляду.
  4. Не перевантажувати розетку великою кількістю приладів.
  5. Не братися за вимикач мокрими руками.
  6. Коли ідеш з дому, вимикати всі прилади з розетки.
  7. Не всувати в розетку сторонні предмети.

Фізкультхвилинка

VІ. Узагальнення і систематизація знань учнів

  1. Робота у зошиті

Виконати завдання друге в зошиті на с. 40. Записати правило: «Не торкайся електричних приладів мокрими руками!»

  1. Перегляд відеоролику «Уроки обережності тітоньки Сови: правила поведінки з електроприладами».https://www.youtube.com/watch?v=kJFbS70DwFs
  2. Гра  «Можна – не можна»  ( у поєднанні з рухами: якщо можна, то дві руки піднімають угору, якщо не можна – то присідають і низько опускають голівки)

                        ◙ грати з включеними у мережу електроприладами.

                        ◙ користуватися справними електроприладами.

                        ◙ наближатися до обірваних дротів.

                        ◙ включати всі лампи, які є в будинку.

                        ◙ вимикати світло, виходячи з будинку.

                        ◙ мокрими руками вставляти вилку у розетку.

                        ◙ вимикати телевізор, одразу після закінчення телепередачі.

                        ◙ хапатися руками за дріт.

                        ◙ користуватися настільною лампою під час читання.

                        ◙ залишати світло в кімнаті, коли виходиш надовго.

  1. Бесіда про економне споживання електричної енергії.

В Україні електричних станцій є багато.

Головна у них мета – струм нам виробляти.

Світло, щоб було в домівках,

Тепло в школах, дитсадках.

Хліб, щоб спікся запашненький,

борщик, щоб смачненький пах.

                              Кожна станція така певну силу має.

І напругу необхідну людям посилає.

Тож людина уже звикла

все включати в одну мить:

Праску, фен, електрочайник,

Телевізор теж кричить.

І ось станція гуркоче від перенапруги,

Іще трішки і не витримає такої напруги.

Струму більше вже не в змозі

вона виробляти,

І від цього починає

Світло пригасати.

 

VІІ. Підсумок уроку.

            Учитель: Діти, погляньте на дошку, на наш затишний будиночок.

                                    У нашім домі горить світло.

                                   Йде мирно струм по дротах.

                                   Працюють справно електропобутові речі,

                                   І так комфортно, діти, нам.

                                   І так буде завжди,

                                   Коли правил дотримуємось ми.

                                   Ви їх усі запам’ятайте.

                                   Вони врятують нам життя.

                                   Про безпеку дома будемо пам’ятати

                                   І основи здоров’я – потрібний предмет

                                   Будемо і надалі вивчати.

 

Переглядів: 1391 | Додав: Віта | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Віта • 22:39, 23.02.2016
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz